Eksplozja talentów - podsumowanie Hair&Beauty Festiwal 2022

W dniach 19-20.11.2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się Hair & Beauty Festiwal i jednocześnie 20 rocznica tego festiwalu. Śmiało można mówić o udanym powrocie Festiwalu Hair & Beauty po przerwie pandemicznej.

Za nami dwa intensywne dni największych na śląsku targów fryzjerskich, które zamieniły teren Międzynarodowych Centrum Kongresowe w Katowicach w jedną ogromną scenę SHOW.

W dniach 19-20.11.2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się Hair & Beauty Festiwal i jednocześnie 20 rocznica tego festiwalu. Śmiało można mówić o udanym powrocie Festiwalu Hair & Beauty po przerwie pandemicznej. 

Pokazy, profesjonalne produkty oraz sprzęt, a także liczne stoiska z niesamowitymi pokazami i wiedzą ekspercką, przyciągnę w tym roku ponad 8 000 zwiedzających. W tą 20 rocznicę, jak i w ubiegłych latach w festiwalu udział wzięły tysiące osób, które na co dzień profesjonalnie zajmują się fryzjerstwem, kosmetyką lub paznokciami. Paleta topowych marek z Polski i z zagranicy była dostępna ze swoimi produktami na stoiskach. Nowości na co dzień nie dostępne do testowania można było przetestować właśnie na stosach Wystawców. Nie zabrakło także ceremonii rozdania nagród FAME, tym razem od organizatora targów, przyznawanej za wkład i zaangażowanie w kreowaniu Festiwalu w jego 20 letniej historii.

Tegoroczny program zaskoczył świeżą i nową formułą. Zdecydowanie bardziej był otwarty dla Wystawców, dając im możliwość zorganizowania show. Nowa formuła Street Hair Cut oraz bogaty program wydarzeń zachęcił fryzjerów z całej Polski do odwiedzin serca śląska, gdzie mieli oni okazję do rozwijania swoich umiejętności, podglądanie trendów, do nawiązania nowych znajomości oraz poszerzania wiedzy teoretycznej. Niewątpliwie z dużą dozą optymizmu przyjęła się wspomniana nowa formuła Street Hair Cut.  Gdzie Mistrzowie prezentowali cięcie, upięcia „krok po kroku” – to czego oczekują nasi klienci w naszych salonach fryzjerskich. Scena Show przyciągała tłumy, w każdym ze swoich pokazów na tyle, że publiczność gromadziła się z każdej strony sceny. Mistrzowie federacji CMC prezentowali również najnowsze techniki cięcia, przedstawiali nowe trendy oraz wprowadzali nas w tajniki „Mistrzowskiego cięcia”. Na scenie Expert uczestnicy festiwalu mogli zgłębić soją wiedzę teoretyczną z zakresu prowadzenia swojego biznesu, zachowań klientów oraz prawa. Nie zabrakło także emocji w trakcie pokazów zostali przyjęci do kadry narodowej nowi członkowie. Tegoroczna frekwencja to ogromny sukces targów, które z roku na rok cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem, a ich oferta jeszcze bardziej się rozwija. Media społecznościowe dosłownie krzyczały z każdej strony o festiwalu w Katowicach, gdzie nowościom i trendom nie było końca. Festiwal to nie tylko miejsce dla biznesu to przede wszystkim ta niesamowita atmosfera i ludzi, którzy wspólnie tworzą to wydarzenie wystawiając się, prezentując swoje umiejętności. Nie bez powodu festiwal Fryzjerski w Katowicech Hair & Beauty festowal jest nazwany „najmilszym festiwalem fryzjerskim” Przyjeżdżają zarówno osoby z tytułami Mistrzów Świata, wysoko aspirujący fryzjerzy, jak i uczniowie, którzy dopiero zastanawiają się nad podjęciem nauki w szkole fryzjerskiej lub kosmetycznej. Dla wielu osób to także swego rodzaju kuźnia talentów – miejsce uczące odwagi, wiary w swoje możliwości i zachęcające do ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy.
Kolejne wydarzenie już 2023 roku.

 

Zapraszamy!!! Cały zespół  Hair&Beauty Festiwal

 

Sprawdź podsumowanie edycji 2022

Pobierz