Barber Zone

To doskonałe miejsce do spotkań branżowych, poznania nowych trendów.
Eksperci w swojej dziedzinie, międzynarodowe gwiazdy świata Barberingu.
Targi to platforma profesjonalnej wymiany wiedzy, spotkań oraz poznania i wypróbowania nowych możliwości.

Współcześni barberzy i fryzjerzy męscy to spadkobiercy średniowiecznych cyrulików, zwanych też balwierzami.
Patrząc wstecz, z przerażeniem wraca się do historii, w której do szkół fryzjerskich wprowadzono połączony program edukacyjny.
Zakładający połączenie nauki fryzjerstwa damskiego, jak i męskiego. Przez takie działanie fryzjerstwo męskie zostało sprowadzone do podstawowych działań pielęgnacyjnych.

Każdy artysta, jakim jest fryzjer, ma chęć odkrywania i poszukiwania ci, którzy znaleźli zamiłowanie we fryzjerstwie, zaczęli szukać dalej poza ramami szkolnej edukacji. Wychodząc dalej, spoglądając za wielką wodę, patrząc na kulturę Stanów Zjednoczonych oraz zaglądając na Wyspy, gdzie kultura barberska rozwija się od lat. Fryzjerzy zaczęli czerpać inspirację za powszechnymi ramami. Od roku 2014, kiedy pojawiły się pierwsze zakłady barberskie w Polsce ta kultura i u nas znalazła swoich odbiorców. Jest to trend silnie rozwijający się, ale przede wszystkim tworzący wyjątkową część środowiska fryzjerskiego. Niejako odmienną od tradycyjnej szkoły fryzjerskiej natomiast zrzeszającą ludzi charyzmatycznych, o nie szablonowy myśleniu i przede wszystkim twórczych.

Z wielką dumą patrzymy, jak w Polsce rozwija się z roku na rok ta dziedzina fryzjerstwa. A na naszym festiwalu gościć będą wielkie nazwiska na 4 małych scenach oraz na Hair Stage. Będziecie mogli zobaczyć nowe trendy, nowe pomysły i rozwiązania prezentacje nowych kosmetyków właśnie dla tej dziedziny.

Pobierz program

Pobierz